Zámeček 2019

Letos 18. května festival Zámeček oslaví krásné nekulaté deváté výročí. My všichni ze spolku RR společně s týmem Středočeského muzea a radnicí města Roztoky se budeme opět snažit připravit nezapomenutelný den v zámecké zahradě pro všechny příchozí. Vše, co je na festivalu Zámeček dobré, jsme ponechali beze změny - kvalitní hudbu různých žánrů po celý den, divadelní představení, program pro děti, jídlo a pivko jako křen. Zkrátka hodně muziky za málo peněz (vstupné je dobrovolné).

Festival Zámeček 2019

Královnou hlavní scény bude letos Lenka Dusilová - šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, výtečná zpěvačka a charismatická osobnost. Lenka se stala ikonou odvážného, novátorského popu, která však neztrácí většinové publikum, jež si za léta svého působení vybudovala. V samostatných sólových vystoupeních experimentuje s loop machine, stylovou otevřeností, hráčskou erudicí a rozšířenými nezaměnitelnými vokálními technikami.

Zklamáni nezůstanou především ti, kteří se už teď teší, že na festivalu Zámeček opět protančí střevíce. Vynikající kapela Circus Brothers s neuvěřitelnou energií zahraje svůj disko-balkán, který kombinuje balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house. Pravá cikánská kapela Terne Čhave ráda kombinuje styly romského folkloru, funky a world music. Sama kapela pro svou hudbu užívá souhrný název rom'n'roll. Green Småtroll je kapela, která už šestnáctým rokem hraje jamajské ska, ovšem jako jedna z mála podobných kapel v Čechách se pohybuje spíš v jazzových polohách tohoto žánru. Papis Nyass a Mohamed Camara jsou bubeníci pocházející z Afriky a roztančí vás pravými západoafrickými rytmy. The Beautifuls přivezou svoji živelnou show ve stylu rockabilly a rock'n'roll, i když místy se nezapřou ani punkové a psychobilly kořeny.

Ti z vás, kteří se trápí výčitkami, že letos ještě nebyli v Národním divadle, si mohou svůj dluh odmazat na Zámečku, protože součástí programu našeho festivalu jsou i divadelní představení. Litoměřické punkové divadlo Sex Culomets přiveze do Roztok svoji divadelní hru ve stylu road movie. Dále vystoupí spolek roztockých loutkařů s bohatou minulostí Divadélko Kvítko a také rezident festivalu divadlo Fígl.

Hudbou ani divadlem však výčet lákadel nekončí. Škola korejského bojového umění taekwondo Kwang Myong působící v Roztokách předvede, jak štípat dříví bez sekery, David Zahradík přijede se jógou smíchu, která pomáhá uchovat si pozitivní duševní přístup. Dětští návštěvníci si budou moci zahrát různé deskové hry, vyzkoušet si filmovou stop-motion animaci, nebo se vyřádit v adrenalin parku.

Přijďte tedy 18. května do zámecké zahrady ve Středočeském muzeu v Roztokách na festival Zámeček a nebudete litovat. Budeme začínat už jednu hodinu po poledni – slunce bude krásně svítit, tráva se bude zelenat, párky budou teplé a únětické pivo studené. Jste srdečně zváni.

Kam dál

Festival Zámeček 2019 - už tuto sobotu! | Občanské sdružení RR
Festival Zámeček 2018 | Občanské sdružení RR
Zámeček 2015 | Občanské sdružení RR

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.